Logo

22-100 Chełm, ul. Hutnicza 3
tel: +48 82 564 97 06, gsm: +48 608 131 173

  PolskiEnglishDeutschрусский языкукраїнська мова
Logo
PolskiEnglishDeutschрусский языкукраїнська мова

Firma działa na rynku usług celno-spedycyjnych od 2007 roku. W roku 2013 została przekształcona w spółkę.

Od początku naszą misją jest profesjonalizm, sumienność i uczciwość w dążeniu do zadowolenia i satysfakcji Klienta, który obdarzył nas swoim zaufaniem. Konsekwentna realizacja zamierzonych celów oraz odpowiedni dobór personelu, który wykonuje swoja pracę z pasją i zaangażowaniem, każdego dnia przyczynia się do wspólnego sukcesu. Naszym podstawowym zadaniem jest kompleksowe reprezentowanie interesów Klienta przed organami celnymi w Polsce, w tym również doradztwo celne w zakresie obrotu towarowego z zagranicą. Obsługujemy duże podmioty gospodarcze, małe rodzinne firmy, a także klientów indywidualnych. Wykorzystując swoją wiedzę oraz praktykę zdobytą przy współpracy z administracją celną jak również podmiotami krajowymi i zagranicznymi, tworzymy wizerunek nowoczesnej firmy. Posiadamy 4 odziały agencji celnych: Chełm, Międzyrzec Podlaski, Tomaszów Lubelski i Radymno.Zajmujemy się obsługą celną w międzynarodowym obrocie towarami (EX, TIR, CMR, EPI-EPD etc.).

Kompetentny, doświadczony doskonale zorganizowany zespół służący wiedzą i pomocą, sprosta wszelkim wymaganiom Klientów. Nasi klienci obsługiwani są w miły i przyjazny sposób. Koszt usług dopasowany jest indywidualnie do potrzeb klienta i jest uzależniony od ilości przygotowywanych dokumentów, od obszerności przedstawianych spraw oraz wielu innych czynników. Dla naszych stałych klientów przewidujemy rabaty na świadczone przez nas usługi.

TIR - Transport International Routier

Międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu większej skuteczności przewozów drogowych.

Samochód ciężarowy poruszający się na karnecie TIR wyjeżdżający z jednego państwa jest – w myśl konwencji TIR – sprawdzany i plombowany na przejściach granicznych albo w dowolnym urzędzie celnym zlokalizowanym w środku kraju wywozu towaru, a zostaje odplombowany i skontrolowany dopiero w państwie docelowym, natomiast wszystkie granice krajów tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum.

Cło - opłata nakładana przez państwo na towary

Cło to opłata nakładana przez państwo na towary w związku z ich wywozem i przywozem dokonywanym przez granice celne państwa, a także ich tranzytem przez jego obszar celny.

Cło stosowane głównie w funkcji ochrony rodzimego przemysłu jest podstawowym narzędziem protekcjonizmu gospodarczego. Obecnie jednak wobec postępujących procesów globalizacji cła oraz inne narzędzia ochrony rynków wewnętrznych tracą na znaczeniu, a zaczyna dominować koncepcja wolnego handlu w wymianie międzynarodowej.

Wiele państw tworzy unie celne, znosząc tym samym cła w wymianie handlowej między sobą przy jednoczesnym ujednoliceniu polityki celnej wobec krajów trzecich.

Usługi naszej Agencji Celnej - serdecznie zapraszamy!

Mamy szeroki zakres usług:

  • Mienie przesiedleńcze,
  • Odprawy paczek pocztowych,
  • Import, Eksport, SAD EX,
  • Carnet TIR,
  • tranzyt, zamykanie T1, CMR, EUR1,
  • CO - Świadectwo pochodzenia,
  • Uszlachetnianie czynne, Uszlachetnianie bierne,
  • Carnet ATA, INF3
Pomagamy w zorganizowaniu przeładunków towarów na Urzędzie Celnym.